V 1. C pracujeme ve skupinách a centrech aktivit

Ve třídě 1. C (třídě jezevCé 🦡) se snažíme klást důraz na spolupráci ve skupině a aby se každé dítě zvládalo soustředit na svou práci, i když o lavici vedle se pracuje na něčem jiném.

Snažíme se u dětí podporovat samostatnost a budujeme vlastní zodpovědnost za práci, které se rozhodnou věnovat čas.

Kromě každodenní práce ve skupinách, která se nám moc daří, učíme se (zatím) minimálně jednou týdně v centrech aktivit:
🎨 Ateliér
👩‍🔬 Věda a objevy
✍️ Psaní
📖 Čtení
🔢 Matematika

V každém z těchto center si děti samostatně plní úkoly, které bychom jinak dělali v hodinách společně. Každý si jede svým tempem a zaznamenává si na tabuli splněná centra. Tím pádem je celá práce mnohem rychlejší a efektivnější.

Děti tento způsob práce moc baví a my dospělí nestíháme žasnout, jak báječně šikovní jsou.

64 queries in 1,099 seconds. From 18.117.232.102 --ID--: